Στις 27 -10-23 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο εορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940.
Αρχικά, οι μαθητές και οι μαθήτριες παρακολούθησαν στις τάξεις τους τη γιορτή που είχαν οργανώσει οι Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί κάθε Τμήματος και συμμετείχαν σε αυτή με την ανάγνωση λογοτεχνικών έργων και την παρουσίαση εποπτικού υλικού που είχαν προετοιμάσει οι ίδιοι.
Στη συνέχεια, συγκεντρώθηκαν στο προαύλιο του σχολείου, όπου έλαβε χώρα η τελετή παράδοσης της Σημαίας και η απονομή βραβείων και αριστείων στους μαθητές και στις μαθήτριες για την επίδοσή τους κατά το προηγούμενο σχολικό έτος.
Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και κηδεμόνες που μας τίμησαν με την παρουσία τους και συγχαίρουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας για την πρόθυμα ανταπόκριση και την άψογη στάση τους καθ’ όλη τη διάρκεια της Εθνικής Εορτής .

[2023-10-27] Eορτασμός της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940